Austrálie: cesta na opačnou stranu zeměkoule

Čtyři roky zpět jsme měli na firemním kurzu angličtiny v rámci konverzačního cvičení říct, co budeme dělat dva roky ode dneška. Jen tak z legrace jsem prohodil, že budu sedět v letadle do Austrálie. Nikdy by mě nenapadlo, že se v té době těžko představitelný nápad opravdu stane.

Tomu všemu předcházelo několik drobných kroků. V březnu 2015 jsem nastoupil do nové, lépe placené práce a nějak jsem si v tom roce nestihl vybrat všechnu dovolenou. Začal jsem tedy přemýšlet, kam se vydat, abych ji celou spotřeboval, ideálně v první půlce roku. A jelikož se vždy chtěl podíval na Uluru a taky si vzpomněl na to osudné cvičení, začal jsem si plánovat cestu do Austrálie.

Uluru
Uluru

Můj prvotní nápad byl zaletět si do Sydney, půjčit si auto, projet okolí a udělat si výlet do Alice Springs na Uluru, ale když jsem to celé propočítal, dostal jsem se na sumu přesahující cenu na míru šitých poznávacích zájezdů… Do těchto exotických krajin moc Čechů nejezdí, takže jednotlivé turnusy jsou malé, většinou ve skupinkách 6 – 12 lidí, takže zde opravdu nehrozí, že by člověk chodil v kordonu turistů, takže jsem se rozhodl této nabídky využít.

20 hodin v letadle

Díky tomu, se přípravy na cestu scvrkly na minimum – i když sehnat v Brně začátkem března opalovací krém s faktorem > 30 byl takřka nadlidský výkon – a já mohl ráno 15. března sednou na autobus, který mě odvezl do Prahy, na letiště. Samosebou byla také jedna premiéra, nikdy před tím jsem totiž neletěl z Prahy. Většinou totiž létám z Brnu mnohem bližší Vídně.

Let probíhal naprosto standardně, milé letušky a dostatek alkoholu způsobil, že první 6,5 hodinová část letu do Dubaje uběhla jako voda. Druhá část byla horší. Nejen, že to byl do té doby úplně nejdelší let (13,5 hodiny), ale letadlo se poměrně dost třáslo, takže po přistání v Sydney jsem byl naklepaný jako řízek.

Každopádně v úterý v 10 večer východoaustralského naše letadlo v pořádku přistálo, kufry také dorazily a naše skupina cestovatelů, která se poprvé viděla až na druhé straně světa, mohla společně vyrazit objevovat krásy tohoto nejmenšího kontinentu.

Opera v Sydney
Opera v Sydney

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *