Na skok do Vídně

Není nad to, skočit do autobusu a být za necelé dvě hodiny ve Vídni, hlavním městě Rakouska. O to lépe, když je začátkem listopadu opravdu pěkné podzimní počasí, které přímo láká k dlouhým procházkám. Během jednodenního výletu se toho moc stihnout nedá, takže jsem si půl dne vyhradil na Schönbrunn a druhou na toulky městem. V mezidobí Kaffe, Wiener schnitzel mit Kartoffelsalat a Apfelstrudel jako dezert. A pak tradá domů.

Schönbrunnský palác
Schönbrunnský palác

Schönbrunn mě překvapil svojí velikostí. Nikdy předtím jsem tam nebyl, ale i když byl všední den, očekával jsem mraky turistů. Cesta v kordonu mě ani nepřekvapila, ale to jak se za vstupní branou dav rozlil do prostoru, mě opravdu překvapilo. A to byla část vstupního nádvoří zabraná Vánočními trhy.

Přilehlý park jsem si maximálně užíval. Představoval jsem si, jak pompézně musel působit na konci 18. století, když stále vzbuzuje pocit monumentálnosti.

Rád bloudím městem a objevuji všelijaké skryté uličky. Nejinak tomu bylo i v centru Vídně. A protože jsem věčný kochač, na větší focení prostě nebyl čas.

Pak už jen nakoupit nějaké drobné dárky a rychle zpět na autobus do Brna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *