PHX: Superstition Mountains

Jak rychle to uteklo, čekal mě poslední víkend ve státech a já už byl natolik unaven cestováním, že jsem se přidal ke svému americkému šéfovi a dvěma kolegům a vypravili se společně zdolat Flat Iron, nacházející se v Superstition Mountains asi hodinu cesty od Phoenixu.

Nedaleko Superstition Mountains se nachází Goldfield Ghost Town, pravé zlatokopecké městečko a past na zdejší turisty. Paradoxně se v žádném průvodci nepíše, že by stálo za to toto městečko navštívit, ale za sebe můžu říct, že se mi líbilo.

Nástup na Flat Iron trail je poměrně pozvolný, ale bohužel náročnější, protože cesta vede asi 2 míle přes poušť, kde slunce od ráno solidně peče. Cesta se poté začíná pomalu zvedat, kdy těsně pod vrcholem je potřeba zapojit i ruce. Výhledy z vrchu jsou pěkné, ale takové pouštní, samý kaktus, samý šutr.

Na tomto trailu by nebylo asi nic zajímavého, kdyby můj americký šéf netrpěl srdečními potížemi. Ačkoliv byl hned od začátku velmi motivovaný a vykládal jak to zvládne, jen nástup ho zmohl natolik, že to po dalším půl kilometru vzdal – a to cesta ještě příliš nestoupala. Původní vtípky o tom, že ho asi chceme zabít tedy málem skončili pokusem o zabití, naštěstí nepodařeným.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *