US Road Trip: Jak to všechno začalo

Pracuji jako vývojář v mezinárodní firmě, která každoročně pořádá konferenci, kde představuje produktové novinky, školí nové uživatele a utužuje kontakty se stávajícími zákazníky. Obvykle je vybrán jeden-dva lidé z každého týmu, kteří jedou na konferenci a buď mají nějakou funkci (například školení nových uživatelů) nebo tam jedou pouze „utužovat“ kontakty.

Přičemž pravidla jsou taková, že přednost mají manažeři/team leadeři a lidé, kteří na konferenci ještě nebyli – a já, jelikož jsem byl loni, jsem s účastí ani nepočítal. Tři týdny před konferencí se u mě zastavil šéf, že z našeho týmu nikdo nemá zájem, tak jestli bych nechtěl jet i letos. Co myslíte, vzal jsem to? Samozřejmě že ano!

Jedním z benefitů těchto cest je, že si je můžete prodloužit přidáním dovolené, během které si můžete trošku „pocestovat“, přičemž firma zaplatí zpáteční letenku – a to je přesně věc, kterou jsem chtěl využít. Už delší dobu jsem totiž si pohrával s myšlenkou vyrazit na road trip po Spojených státech, respektive podívat se do Yellowstonu a dalších národních parků.

Termín byl poměrně šibeniční, ale i tak jsem se dal do zběžného plánování cesty, rezervace auta a shánění parťáka. Plánování šlo jak po másle, auto jsem přes menší problémy s autopůjčovnou také rezervoval (těžko říct, proč blokují web mimo USA, ale nic, co by nevyřešilo VPN) a dokonce se mi podařilo domluvit s dlouholetým kamarádem. Ten však bohužel na poslední chvíli svoji účast odřekl, takže jsem odlétal s tím, že si budu muset poradit sám a když tak tam někoho potkám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *