Víkend v Krušných horách

Jaké to je sbalit se a vyrazit na prodloužený víkend přes celou republiku z Brna až do Perninku v Krušných horách? Překvapivě odpočinkové.

Kombinace autobus Brno – Praha a odvoz z Prahy přímo do Perninku (díky Vojto), zvlášť, když jsme posnídali kafe a koblih u Mlsné holky, byla famózní a utekla neuvěřitelně rychle. Ani jsme nestihli probrat plány na další dovolenou a byli jsme na místě.

Jelikož ani jeden z nás nelyžuje (aspoň pro zatím), vydali jsme se na pěší výlet na Červenou jámu a přes Hřebečnou a Abertamy až nahoru na Plešivec.

Jednou ze zajímavostí Perninku je druhá nejvýše položená železniční stanice v ČR, u které je nádherný železniční viadukt. A nebyl bych to já, kdybych se nechtěl trošku víc projít, takže po zelené téměř stoprocentním stoupáním ve sněhu nahoru a po žluté zpět do stanice… chudák Bohunka.

Po návratu už sobotni večer a nedělní dopoledne se neslo v rodinném duchu se spoustou jídla, děti a zimní olympiády. Cesta zpět nakonec dopadla trochu jinak než jsme naplanovali, ale pro nás vlastně pohodlněji. A pak už jen Studentem zpět z Prahy do Brna… Což jsme už lehce proklimbali a víkend byl pryč aniž by si člověk pořádně všimnul. Asi tam budeme muset zajet někdy znovu. Třeba naučit se konečně lyžovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *