Recept na zimní výlet do Mariánského údolí

Jak upéct výlet na jedno zimní dopoledne? Vyrazit do Mariánského údolí! Budeme k tomu potřebovat:

  • 2x jízdenku na MHD
  • Lotus sušenky
  • termosku s čajem
  • špetku vytrvalosti a odhodlání

Postup je pak už jednoduchý. Necháme se zavézt na konečnou linky 8, zastávka Mifkova, kde přestoupíme na autobus 55, který končí v Mariánském údolí. Tam se vydáme po modré turistické značce kolem minizoo a dvou vodních nádrží až na zříceninu Horákovského hradu. Zde v krátké pauze zkonzumujeme půlku Lotus sušenek a zapijeme je horkým čajem z naší termosky.

Až nám začnou mrznout nohy, sbalíme dočasné tábořiště a vydáme se pořád po modré směrem k rozcestníku Říčky – koupaliště. Zde budeme chvíli rozjímat, kde že to koupaliště vůbec je a následně se vydáme po žluté do nepříliš prudkého kopce. Jak už to bývá, z kopečku se stane traverz a se slovy „čích to byl safra nápad, takový výšlap, takhle v zimě ve sněhu“ funíme a krok po kroku zdoláváme nejprudší úsek cesty. Na kopci navštívíme lehce vzdálenou vyhlídku Hornek a pohledem do údolí zjistíme, že jsme právě zdolali pořádnou horu.

Vyhlídka Hornek
Vyhlídka Hornek

Dále pokračujeme po zelené až k líšeňskému hřbitovu a podél silnice zpět na zastávku Mifkova. Odtud vyrazíme znovu linkou číslo 8 na zastávku Soukenická, v jejíž blízkosti se nachází burger’s pub Pivní sady. Objednáme burger podle chuti – já doporučuji Chilli burger – a s douškem piva zakončíme tuto zimní procházku. Dobrou chuť.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *