Náměšť nad Oslavou

Původní plán navštívit „težší“ Rokštejn 30. prosince a na silvestra si nechat lehčí vycházku po Náměšti nám úplně nevyšel. Rokštejn byl tou lehčí vycházkou a v kopcovité Náměšti jsme se pěkně zničili.

Vyráželi jsme opět raním vlakem a už na nádraží jsme si nemohli nevšimnout nastupující mlhy, která pomalu zahalovala celou Třebíč.

Mlha nad Třebíčí
Mlha nad Třebíčí

Náměšť byla zahalena inverzí, která uchovávala poslední zbytky včerejšího sněhu. Vypravili jsme se na náměstí, podívat se na barokní kostel a poté přes kamenný most nahoru na zámek. Ten je přes zimu zavřený, takže jsme alespoň navštívili zahradu a parčík v bývalém hradním příkopu.

Náš plán byl projít oborou do Kralic nad Oslavou, ale až na místě jsme se dozvěděli, že je bohužel v zimních měsících uzavřena. Respektive tento rok je kvůli popadaným stromům uzavřena už od srpna. To samé platí i o restauraci Na Statku, která na silvestra také nevaří. Nic naplat, alespoň jsme měli více času projít si okolí zámku, zvláště bývalou klášterní manufakturu, a udělat pár hezkých snímků kostela zahaleného v mlze.

Cestou ze zámku jsme ještě navštívili hrobku Haugwitzů a celí vyčerpaní skončili v jediné otevřené restauraci. Musím přiznat, že tak dobrý vepřový řízek jsem už dlouho neměl :D.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *