Rokštejn

Nejlepším způsobem jak strávit čas mezi svátky a silvestrem je vyrazit někam na výlet, jehož vedlejším účinkem je rozhýbání těla zničeného kvanty chlebíčků a Vánočního cukroví. My s Bobu jsme si udělali výlety dva, první na Rokštejn a druhý do Náměště nad Oslavou.

Vyrazili jsme ráno vlakem z Třebíče do Přímělkova a pokračovali po zelené až na zříceninu. Příjemné bylo, že v noci mrzlo a zem byla ztuhlá, jinak bychom se nahoru těžko škrábali po cestě zpustošené těžbou dřeva. Cesta vede chatovou oblastí plnou trampských totemů, ukazatelů a venkovních koupelen. Jen jsme si říkali, jestli z nějaké z nich nevyleze tramp jen s ručníkem omotaným kolem pasu.

Samotná zřícenina mě překvapila svou velikostí. Čekal jsem malý hrádek s jednou věží a obytnou budovou, ale před námi se objevil komplex dvou hradů – vnějšího a vnitřního – s několika budovami. Je velká škoda, že věž je přes zimu uzavřená, výhled na zříceninu by byl impozantní.

Cestou zpět jsme se vydali po modré a jelikož jsme měli spoustu energie a dost času na vlak zpět, došli jsme podél řeky přes Dolní Smrčné a Bransouze až do Číchova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *