Sekvoje v Muir Woods

Večer po práci jsme s kolegy probírali zajímavý místa v okolí a jednoho z nich napadlo zajet se podívat na sekvoje do Yosemit. Říkal jsem si, že sice jsem tam už jednou byl, ale proč se tam nepodívat znovu, když je to ze San Franciska 3,5 hodiny cesty autem? Slovo dalo slovo a v sobotu ráno jsme měli vyrazit.

Naplánováno to bylo pěkně, jen kdyby také počasí bylo na naší straně – v Yosemitech ten víkend zrovna sněžilo a my měli na autě jen letní gumy. A to se nám opravdu nechtělo riskovat. Proto přišel na řadu záložní plán, podívat se na sekvoje v nedalekém parku Muir Woods.

Park se nachází cca 10 km severně od Golden Gate Bridge a o víkendech tam jezdí shuttle z parkoviště v Mill Valley. Po zhruba půlhodinové cestě úzkou silnicí se serpentinami se dostanete přímo před vstup do parku. Chodníky mezi sekvojemi jsou uzpůsobené vozíčkářům a rodinám s dětmi. Já jsem jako vyznavač minimálních zásahů do přírody trpěl, ale naštěstí park nabízí i spoustu normálních pěších tras přírodou. Na jeden takový cca 5 km dlouhý jsme se vypravili. Udělali jsme okruh k vodopádům a zpět a musím říct, že mně to úplně stačilo.

Cestou zpět jsme se stavili na vyhlídce na Golden Gate Bridge a i díky tomu, že se konečně umoudřilo počasí, udělali pár fotek do alba. Poté následovala již na San Francisko tradiční cesta na hotel, respektive popojíždění krokem v zácpě totálně ucpanou silnicí 101. Na jedné křižovatce totiž nefungoval semafor… klasické San Francisko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *